Restorers English Country Lever Freestanding Tub Faucet & Hand Shower
Restorers English Country Lever Freestanding Tub Faucet & Hand Shower is the perfect fixture for any contemporary home to both complement a freestanding tub and act as a beautiful ornamental piece in your bathroom. As the perfect accompaniment to your tub, the English Country Freestanding Roman Tub Filler With Hand Shower features solid brass construction. Telepone-style shower head and is included.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Height | 6 11/16" |
| Length | 43" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 9 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like